Човекът и ДНК

Всеки човек носи в клетките си история, започнала милиони години преди неговото раждане. Гените ни влияят върху външния вид, здравето, развитието и начина, по който организмът ни взаимодейства със света. Но доколко те определят живота ни?

На това събитие Петко Физиев ще ни покажe какво знае съвременната наука за връзката между ДНК и човешката природа. Колко от физическите ни характеристики са заложени в гените? До каква степен интелектът и темпераментът се наследяват? И каква е ролята на средата, възпитанието и личния избор в оформянето на човека?

Ще разберем какво могат да предскажат генетичните изследвания, как учените оценяват генетичния риск от различни заболявания и как новите технологии ни позволяват да надникнем в собствената си биологична инструкция за употреба.

Една вечер за най-интимната биологична история, която всеки от нас носи в себе си – своята ДНК.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets“ will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Предварителна продажба / Pre-order
Билет, закупен в рамките на 7 дни преди събитието.
13,00
Unlimited
Безплатен билет за учeници и студенти
Билетът важи само за 40 бройки. На входа ще трябва да покажете документ (ученическа карта или студентска книжка)
0,00
0 available
Sold Out
Виртуален билет за запис / Virtual recording
Билет за запис от събитието, който ще ви изпратим около седмица след него.
5,00
Unlimited

Speakers

Петко Физиев

Петко Физиев е биоинформатик с дългогодишен международен опит в областта на фармакогеномиката, популационната генетика и анализа на големи биомедицински данни. Завършил е информатика във Freie Universität Berlin, Германия, и има докторска степен по биоинформатика от University of California, Los Angeles (UCLA), САЩ. Работил е в Max Planck Institute for Molecular Genetics в Берлин, University of Pennsylvania във Филаделфия, както и в няколко биоинформатични и софтуерни компании в Германия и България. Петко има задълбочен опит в компютърните науки, статистическата генетика и машинното обучение, като изследванията му са насочени към разбирането на генетичния риск от заболявания и разработването на нови подходи за анализ на човешкия геном.